اطلاعات

آموزش آلمانی

آموزش زبان آلمانی ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد.

بعضی کلمات آن قدر طولانی هستند که می‌توانند یک خط را پر کنند، و تلفظ کردن کلمه‌هایی که تاکنون به گوشتان هم نخورده‌اند غیر ممکن می‌نماید.

چه کسی می‌تواند کلماتی مثل die Krankenschwester، یا Lebensabschnittsgefährte را تلفظ کند؟ اصلا به چه دردش میخوره،واقعا ممکنه مثل زبان مادری اینارو یا کلمات طولانی و سخت تر و تلفظ کرد؟

دشواری دست و پنجه نرم کردن با مفاهیم جدیدی مانند جنسیت کلمه‌ها، آموختن ترتیب جدید کلمات، و تسلط یافتن بر ساختار تصریفی زبان ممکن است انگیزه شما را از بین ببرد.

در این مقاله، به شما نشان خواهم داد آلمانی زبانی است که دنیایی از فرصت‌ها را به روی شما می‌گشاید.

با مطالعه این مقاله در می‌یابید این زبان هند و اروپایی چطور زندگی شما را تغییر خواهد داد و چرا آموختن آن به اندازه‌ای که فکر می‌کنید دشوار نیست.

اگر به دنبال متن آموزش زبان آلمانی برای کودکان، نوجوانان یا دانشجویان هستید هم این مقاله مناسب شما خواهد بود.

موضوعات مقاله آموزش آلمانی

این مقاله علاوه بر ارائه تمام اطلاعاتی که درباره این زبان غنی و زیبا لازم دارید، به شما نشان می‌دهد چگونه فرایند یادگیری خود را آغاز کنید. این لیست موضوعاتی است که در این مقاله پوشش می‌دهیم. اگر تاکنون حتی یکی از این سوالات را از خود پرسیده‌اید، آن چه در جستجویش هستید را این جا خواهید یافت.

 • چرا باید آلمانی یاد بگیرم؟
 • ویژگی‌های کلیدی زبان آلمانی چیست؟
 • چه چیزهایی را باید از فرهنگ آلمان بدانم؟
 • آیا اصول یادگیری زبان آلمانی سخت است؟
 • چطور از پس گرامر آلمانی بربیایم؟
 • چه تله‌ها و پرتگاه‌هایی بر سر راه نوآموزان زبان آلمانی است؟
 • چطور باید به عنوان یک نوآموز، آلمانی صحبت کنم؟
 • بهترین منابع برای یادگیری آلمانی کدام‌اند؟

چرا باید آلمانی یاد بگیرم؟

دلایل مختلف و متفاوتی برای آموختن این زبان وجود دارد، مثلا شاید:

 • در آلمان زندگی کنید یا بخواهید به آن کشور مهاجرت کنید.
 • دوستان یا آشنایانی دارید که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.
 • قصد سفر به آلمان یا کشوری آلمانی زبان را دارید.
 • فرد مورد علاقه‌تان آلمانی زبان است.
 • شیفته فرهنگ و تاریخ آلمان هستید.
 • و………..
آموزش آلمانی

فرقی نمی‌کند چه دلیلی دارید، باید هیجان زده باشید!

آلمانی زبان فوق العاده‌ای است که یادگیری آن بسیار سودمند است. آموختن این زبان، حتی در سطح مبتدی، فرصت‌های بیشماری را در اختیار شما خواهد گذاشت. حتی اگر انگیزه کافی برای یادگرفتن آلمانی دارید، این دلایل را هم مد نظر داشته باشید تا بدانید این زبان زیبا، چطور زندگی شما را دگرگون خواهد کرد:

آلمانی زبانی پرکاربرد و محبوب است :

شاید فکر کنید تنها ۸۱ میلیون نفر در یک کشور کوچک اروپایی آلمانی صحبت می‌کنند.

اما اشتباه می‌کنید، این زبان در سراسر دنیا، حتی مکان‌هایی که تصورش را هم نمی‌توانید بکنید صحبت می‌شود. با احتساب افرادی که زبان مادری‌شان آلمانی نیست، ۲۲۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان آلمانی صحبت می‌کنند. توانایی برقراری ارتباط با این جمعیت عظیم به معنای فرصت‌هایی جدید در شغل، سفر، دوستیابی، رشد شخصیتی، عشق، و چندین زمینه دیگر است.

آلمانی زبان محبوب برای یادگیری توسط نوجوانان و کودکان است و دانشجویان دانشگاه‌های آلمان هم به آن نیاز پیدا می‌کنند.

علاوه بر آلمان، زبان آلمانی در این کشورها زبان اصلی محسوب می‌شود:

 • اتریش
 • سوئیس
 • تیرول جنوبی
 • بخش‌هایی از بلژیک

و جزو زبان‌های اقلیت کشورهای زیر است:

 • جمهوری چک
 • برزیل
 • ایتالیا
 • لهستان
 • دانمارک
 • مجارستان
 • روسیه
 • نامیبیا

در نقشه زیر، آلمانی در کشورهایی که با رنگ سرخ مشخص شده‌اند زبان اصلی یا زبان مکمل رسمی است؛ و در مناطق صورتی رنگ هم، به علت سکونت جوامع آلمانی زبان پرجمعیت، جزو زبان‌های اقلیت شناخته می‌شود.

کشورهایی که آلمانی صحبت میکنند

تخمین زده میشود که آلمانی زبان مادری حدود ۹۵ میلیون نفر و زبان دوم تقریبا ۲۵ میلیون نفر باشد، و ۱۰۰ میلیون نفر هم به عنوان زبانی خارجی آلمانی صحبت کنند. آلمانی نه تنها بیشترین سخنوران را در بین زبانهای اتحادیه اروپا دارد، بلکه یکی از زبانهایی است که به طور گسترده در اروپا و ایالات متحده آموزش داده میشود. این یعنی آلمانی برای یادگیری زبانی فوق العاده است، چرا که فرصتهای بیشماری برای استفاده از آن در سرتاسر دنیا وجود دارد.

آموختن آلمانی از جهات بسیاری زندگی شما را تغییر میدهد

 1. اگر به سفر علاقه دارید، آلمانی در سراسر کره خاکی به کمک شما می آید.   توانایی تکلم به این زبان در کشورهایی که روی نقشه بالا مشخص شده‌اند تجربیات جدیدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در کشورهای آلمانی زبان، افراد محلی اطلاعات خاص و پیشنهادهای بسیار مفیدی در اختیار شما می‌گذارند که افرادی که آلمانی نمی‌دانند از آن‌ها بی بهره هستند.
 2. آموزش آلمانی می‌تواند وضعیت کاری شما را از این‌رو به آن رو کند. شعار مردم آلمان، کشوری که یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان است، کارآمدی، سخت‌کوشی، و پس انداز کردن است. آن‌ها عاشق برنامه‌ریزی برای داشتن زندگی راحت، به صرفه، و با وضعیتی پایدار هستند. در محل کارشان هم چنین شرایطی حاکم است؛ بیمه درمانی، برنامه‌هایی برای دوره بازنشستگی، و مرخصی‌های استحقاقی طولانی مدت در آلمان جزو استاندارد‌های کاری هستند. از آن جا که کشورهایی مانند آلمان و سوئیس یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را در جهان دارند، می‌توان گفت کشورهای آلمانی زبان مکان‌های مناسب و جذابی برای زندگی هستند. اگر نیروی کاری حرفه‌ای هستید و در زمینه‌ای مشغول به کارید که تقاضا برای آن وجود دارد، مهارت در زبان آلمانی فرصت‌های شغلی جدیدی برای شما فراهم خواهد کرد.
 3. آموزش آلمانی یادگرفتن زبان‌های جدید را آسان‌تر می‌کند. دانستن یک زبان خارجی باعث می‌شود یادگیری مفاهیم زبان‌های دیگر بسیار ساده‌تر شود. پس از این که آموختن ساختارهای گرامری جدید و تفاوت‌ها و شباهت‌های آنان را آغاز کردید، می‌توانید روش‌های یادگیری خود را به سادگی روی زبان‌های دیگر هم پیاده کنید. حتی اگر پس از آلمانی به سراغ یادگرفتن زبان دیگری نروید، خواهید دید که دانستن آلمانی به شما در فهم برخی کلمات ساده در بسیاری از زبان‌ها کمک می‌کند. خیلی از زبان‌های هند و اروپایی کلماتی با املای مشابه یا ریشه مشترک دارند، پس می‌توانید معنای کلمات ساده زبان‌های نزدیک به آلمانی، مانند هلندی یا دانمارکی را هم متوجه شوید.

از فرهنگ اصیل آلمانی لذت ببرید. آلمان از تاریخ و فرهنگی غنی برخوردار است، با آموختن آلمانی می‌توانید از نسخه اصلی (و نه ترجمه) بسیاری از شاهکارهای نوشته شده به این زبان بهره ببرید. برخی از بزرگترین آثار فلسفی و ادبی جهان به آلمانی تالیف شده‌اند و بعضی از مشهورترین موسیقیدانان کلاسیک دنیا هم اهل این کشور هستند. فرهنگ آلمانی تاثیر شگرفی بر فرهنگ بشری داشته است

آموزش آلمانی

تاریخ زبان آلمانی:

آلمانی، مانند انگلیسی و هلندی، به شاخه ژرمنی غربی زبان‌های هند و اروپایی تعلق دارد. این یعنی افراد آشنا به زبان انگلیسی به خاطر شباهت آن با آلمانی فهمی ابتدایی از این زبان خواهند داشت. قدیمی‌ترین آثار ثبت شده از زبان آلمانی متعلق به روم در قرن اول پیش از میلاد است. از آن زمان تا قرن ۶م پس از میلاد یک زبان آلمانی واحد (و تقریبا بدون هیچ گونه گویش متفاوت) وجود داشت. انواع و گویش‌های مختلف آلمانی بعدا به وجود آمدند. امروزه، آلمانی هم مانند انگلیسی در مناطق مختلف با گویش‌های متفاوتی صحبت می‌شود. اکثر این گویش‌ها به آلمانی علیا (High German) یا آلمانی سفلی (Low German) تعلق دارند، و تفاوت اصلی آن‌ها در تلفظ‌ است.

آموزش آلمانی

حالت‌های دستوری آلمانی

آلمانی زبانی تصریفی است، یعنی کلمات آن از نظر جنسیت دستوری با هم تفاوت دارند. سه حالت مختلف از این قرار‌‌ اند:

 • مذکر
 • مونث
 • خنثی

باید آن‌ها را به خاطر بسپارید، البته در بعضی موارد رابطه‌ای منطقی هم وجود دارد. برای مثال:

مرد (معرفه): Der Mann (مذکر)

زن (معرفه): Die Frau (مونث)

خانه (معرفه): Das Haus (خنثی)

تا اینجا که خیلی سخت نبود، مگر نه؟ اسم‌ها هم طبق یکی از ۴ حالت زیر صرف می‌شوند:

 • فاعل
 • مفعول مستقیم
 • مفعول غیر مستقیم (dative)
 • حالت اضافی

این یکی از تفاوت‌های اصلی آلمانی و انگلیسی است. به کار بردن پسوند دستوری درست برای افراد انگلیسی زبان آسان نیست و به تمرین و وقت زیادی نیاز دارد. در بخش گرامر این مقاله، با جزئیات بیشتری درباره حالت‌های صرفی صحبت می‌کنیم و طرز کار آن را یاد می‌گیریم.

نترسید، قوانین واضحی برای کاربرد این حالت‌ها وجود دارد و برخلاف انگلیسی، استثنایی در کار نیست.

زمان‌های فعل در آلمانی

در آلمانی ۶ زمان برای افعال وجود دارد: ۴ زمان با افعال کمکی می‌آیند و ۲ زمان بدون آن‌ها. شاید به نظر پیچیده بیاید اما خوشبختانه، این زمان‌ها بسیار واضح و روشن هستند و با انگلیسی مشابهت فراوانی دارند. دو فعل اسنادی (افعالی که فقط از یک فعل تنها ساخته شده‌اند) حال (Präsens) و گذشته ساده (imperfekt) هستند.

 • حال: ich laufe (من می‌دوم/راه می‌روم) [در اصل استمراری نیست]
 • گذشته ساده: ich lief (من دویدم/راه رفتم)

آینده (Futur)، حال کامل (Perfekt)، گذشته کامل (Plusquamperfekt)، و آینده کامل (Futurperfekt) چهار زمانی هستند که با فعل کمکی می‌آیند و بدین صورت ساخته می‌شوند:

آینده :

 • Werden + مصدر (حالت پایه) فعل اصلی مثال: Ich werde Basketball spielen. – من بسکتبال بازی خواهم کرد.

حال کامل :

 • زمان حال افعال haben یا sein + حالت سوم (past participle) فعل اصلی مثال‌ها: Ich habe Fußball gespielt. – من فوتبال بازی کردم.   Ich bin um 7 Uhr nach Hause gekommen. – من ساعت هفت به خانه آمدم.

گذشته کامل:

 • زمان گذشته افعال haben یا sein + حالت سوم فعل اصلی مثال‌ها: Ich hatte meine Hausaufgaben gemacht. – من تکالیفم را انجام داده‌ام.         Als ich an der Bushaltestelle ankam, war der Bus schon losgefahren. – وقتی به ایستگاه رسیدم اتوبوس رفته بود.

آینده کامل:

 • Werden + حالت سوم فعل اصلی + مصدر افعال haben یا sein مثال: Ich werde gelaufen sein. – من خواهم دوید.

چنان که مشاهده می‌کنید، هر زمان الگویی مشخص و ساختاری مشابه با زبان انگلیسی دارد. تنها کاری که باید بکنید یاد گرفتن صرف افعال آلمانی و وجوه وصفی (Participles) است که کار دشواری نیست. طول می‌کشد تا به این ساختارها عادت کنید، اما اگر مفهوم کلی آن را دریابید تمرین کردن بسیار آسان می‌شود. فعلا به جای نگرانی در مورد دشواری حفظ کردن همه زمان‌ها، بر شناسایی آن‌ها هنگام خواندن یا شنیدن جملات آلمانی تمرکز کنید.

پیشوندها و پسوندهای آلمانی

آموختن پیشوندها و پسوندها بخش مهمی از فرایند یادگیری آلمانی است. پیشوند یک ریشه یا ترکیبی از حروف است که به ابتدای کلمات اضافه می‌شود، پسوند هم به انتهای آن‌ها افزوده می‌شود.

-Im نمونه‌ای از پسوندها در انگلیسی است. با اضافه کردن آن به ابتدای کلمات، معنای آن‌ها تغییر می‌کند. برای مثال: Probable (محتمل) تبدیل به Improbable (نامحتمل) می‌شود.

آلمانی الگوهای بیشتری از این دست دارد. پیشوندها و پسوندها در آلمانی می‌توانند معنای کلمه اصلی را به طور کلی عوض کرده، چیزی به آن اضافه کنند، یا حتی کلمه‌ای جدید به وجود آورند.

مثلا فعل brechen (شکستن) را در نظر بگیرید. می‌توان با اضافه کردن یک پیشوند و یک پسوند آن را تبدیل به صفت کرد: zerbrechlich (شکننده). یا با تغییرات دیگری می‌توان آن را به یک شخص نسبت داد: verbrecher (تبهکار).

شاید این هم در ابتدا ترسناک به نظر برسد، ولی در واقع یاد گرفتن لغات آلمانی را راحت‌تر می‌کند! پس از این که پیشوندها و پسوندهای آلمانی را آموختید، می‌توانید به آسانی از صدها لغت جدید استفاده کنید، بدون این که مجبور باشید معنای آن‌ها را از ابتدا یاد بگیرید!

این هم یکی دیگر از دلایلی که نشان می‌دهد آموختن لغات آلمانی ساده‌تر از آن است که در ابتدا به نظر می‌آید.

آواها در آلمانی

الفبای آلمانی تقریبا مشابه الفبای انگلیسی است و تنها چند حرف اضافه دارد:

 • حروف صدا دار ادغام شده ä، ö، و ü در آلمانی به کار می‌روند.
 • حرف ß یا “Ess-tset” هم فقط یک نوع ‘s’ پیچیده است.

بیشتر آواهای زبان آلمانی شبیه آواهای انگلیسی هستند، تنها چند مورد متفاوت وجود دارد، مانند –r با لرزش یا –ch در آخر کلمات.

‘R’ در آلمانی

در آلمانی دو تلفظ رایج برای ‘r’ وجود دارد:

 • صامت
 • مصوت

صامت یکی از دشوارترین آواهای زبان آلمانی است که کمی به قرقره کردن بدون آب شباهت دارد. مثلا، در کلمه drei (عدد سه) صدای لرزش در قسمت عقبی مجرای صوتی و با ایجاد گذرگاهی تنگ برای هوا به وسیله زبان تولید می‌شود.

اما بر خلاف آن، ‘r’ مصوت نرم‌تر و با شباهت بیشتری به حروف صدادار تلفظ می‌شود. یکی از کاربردهای رایج ‘r’ صدادار در er انتهایی کلماتی مانند schwester (خواهر) است. البته اینجا به خاطر قرار داشتن تاکید (stress) روی بخش دیگری از کلمه، ‘r’ به سختی شنیده می‌شود.

در واقع، بیش از این که مطابق انتظار ما از آوای ‘r’ باشد، شبیه به ‘ah’ است (Sch-ves-tah).

-ch در آلمانی

در آلمانی –ch به دو حالت تلفظ می‌شود. کلمه Drachen (اژدها) مثال خوبی از حالت اول است. –ch اگر بعد از مصوتهای ‘a’، ‘au’، ‘o’، و ‘u’ بیاید، مانند تلفظ اسکاتلندی هیولای Loch Ness شنیده می‌شود، چیزی شبیه به «خ»: این آوا از برخورد قسمت عقب زبان به نرم کام ایجاد می‌شود. حالت دوم هم هنگامی است که –ch پس از ‘e’، ‘ei’، ‘eu’، ‘ä’، ‘I’، ‘äu’، و ‘ö’، یا یک حرف بی صدا می‌آید، مانند ich (من) و Mädchen (دختر). در این صورت آن را با قسمت جلویی دهان تلفظ می‌کنیم، تقریبا چیزی بین –sh و –ch انگلیسی. در ابتدا –sh انگلیسی را تولید کنید، اما پس از آن نگذارید هوا از کنار زبان جریان پیدا کند بلکه آن را به سمت بالای زبان، که به سقف دهانتان نزدیک است، هدایت کنید.

بر تلفظ‌های آلمانی تسلط پیدا کنید

شاید بسیاری از آواها مشابه [زبان انگلیسی] باشند، اما روابط بین آن‌ها و تاثیرشان بر یکدیگر متفاوت است و نیاز به یادگیری و تمرین دارد. حتما باید الفبای آلمانی را در همان ابتدا یاد بگیرید. در این صورت می‌توانید تلفظ صحیح را تبدیل به یک عادت کنید. اگر آلمانی اولین تجربه شما در یادگیری زبان خارجی است، آشنایی با الفبای آوانگاری بین‌المللی (International Phonetic Alphabet-IPA) بسیار به کارتان خواهد آمد.

این الفبا متشکل است از «واج‌»ها (phonemes)، یا واحدهای صوتی متمایز، که به یادگیری تلفظ صحیح کمک بسیاری می‌کند. معمولا در همه فرهنگ لغت‌ها کلمات با الفبای IPA هم نوشته شده‌اند. مثلا اگر بخواهیم معادل آلمانی سیب، یعنی Äpfel: /ɛpfəlˈ/ را تلفظ کنیم، IPA آن، یعنی /ɛpfəlˈ/ کمک بسیار بزرگی خواهد بود. یکی از کاربردهای ویژه آن هم هنگامی است که می‌خواهید بدانید کدام حالت از آواهای ‘r’ یا ‘ch’ در یک کلمه به کار رفته است. تلفظ کلمات آلمانی ممکن است در ابتدا برای افراد بومی انگلیسی زبان دشوار به نظر برسد. آنان عادت دارند هنگام صحبت کردن حرکاتی خاص با دهان و زبان خود انجام دهند و از زمانی که شروع به صحبت کرده‌اند در حال تمرین این حرکات بوده‌اند. وقتی یادگیری آلمانی را آغاز می‌کنید، شما هم باید چنین فرایندی را دوباره و با آواهایی جدید انجام دهید. پس طبیعی است که تسلط بر آن کمی طول بکشد. این جا است که اهمیت تمرین کردن واج‌ها با یک فرد بومی آلمانی زبان مشخص می‌شود. یک آلمانی زبان می‌تواند ریزه‌کاری‌های تلفظ‌ را به شما بیاموزد و شما را در تمریناتتان یاری دهد.

هرچه بیشتر صحبت کنید، آسان‌تر می‌شود.

حتی اگر تلفظتان کاملا درست نباشد هم بیشتر آلمانی‌ها (با وجود لهجه متفاوتتان) متوجه منظور شما خواهند شد. پس نگذارید آواهای دشوار جلوی تمرین کردن شما را بگیرند.

آن چه باید از فرهنگ آلمانی بدانید

فرهنگ آلمانی چیست؟

وقتی به فرهنگ آلمانی فکر می‌کنید، چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ جشنواره اکتبر (Oktoberfest)؟ آبجو؟ Currywurst و انواع دیگر گوشت؟ پرتزل (pretzel)های غول آسا؟ وقت شناسی و نظم؟ از آلمان هم مثل همه کشورهای دیگر، کلیشه‌ها و تصورات خاصی در ذهن مردم جهان وجود دارد. با این حال، آلمان فرهنگی غنی دارد که حداقل در مقطعی بر زندگی بسیاری از ما تاثیرگذار بوده است. فیلسوفان، نویسندگان، موسیقیدانان، مخترعان، رسانه‌ها، و جامعه آلمان قرن‌هاست که جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و می‌دهند.

سرزمین شاعران و متفکران بزرگ

پیشینه ادبی آلمان به قرون وسطی بر می‌گردد. اگر به ادبیات و ترجمه متون ادبیات و زبان‌شناسی علاقه دارید احتمالا با هرمان هسه، هاینریش بل، و هرتا مولر آشنایی دارید؛ آلمانی‌هایی که به خاطر آثار ادبی خود برنده جایزه نوبل شده‌اند.

مطمئنم بیشتر مردم نام برادران Grimm، که خالق شاهکارهای فولکلور بسیاری، از جمله راپونزل، Rumpelstiltskin، هانسل و گرتل، سیندرلا، زیبای خفته، و سفید برفی هستند را شنیده‌اند. شیلر، گوته، و لسینگ هم از دیگر نویسندگان و متفکران تاثیرگذار و مشهور دوران مدرن هستند. کسانی که به آلمانی مسلط هستند می‌توانند آثار برخی از برجسته ترین فیلسوفان جهان را هم به زبان اصلی بخوانند. فیلسوفان آلمانی طی قرون متمادی دیدگاه ما را نسبت به جهان شکل داده‌اند.

شاعر آلمانی
 • لایبنیتس یکی از سه مدافع خردگرایی بود.
 • کانت در قرن ۱۸م با انتشار «نقد خرد محض» بر کمال گرایی آلمانی‌ها در قرن ۱۹م تاثیر فراوانی گذاشت.
 • شوپنهاور با ادامه دادن نظریات کانت، ما را با بدبینی فلسفی آشنا کرد.
 • نیچه ایده‌های مهمی از جمله نقد رادیکالی حقیقت به نفع منظرگرایی را برای ما به ارمغان آورد.

البته می‌توانید نسخه‌های ترجمه شده این آثار را بخوانید، اما مطمئنا آگاهی از فرهنگ و زبان آلمانی منجر به فهم عمیق‌تر شما از این مفاهیم خواهد شد. اگر علاقه چندانی به فلسفه نداشته باشید هم جنبه‌های فراوان دیگری در فرهنگ آلمان وجود دارد که شگفتی شما را برمی‌انگیزد.

موسیقیدانان برجسته آلمانی

آلمان وطن مشهورترین موسیقیدانان کلاسیک جهان است؛ بتهوون، شومان، هاندل، باخ، هایدن، شوبرت، واگنر، و برامز تنی چند از این هنرمندان برجسته هستند. همچنین، یک آلمانی دیگر، یعنی ولکنشتاین، تغییراتی بنیادین در موسیقی کلاسیک ایجاد کرد. او فنون کلاسیک مختلفی را که در سفرهایش در اروپا آموخته بود با دیگران به اشتراک گذاشت و بدین ترتیب نقش مهمی در ظهور موسیقیدانان مهم آینده ایفا کرد

ژانر Neue Deutsche Welle (موج نوی آلمانی) هم در دهه ۱۹۷۰ سبک جدیدی از موسیقی راک آلمانی را به ارمغان آورد. این جنبش زیرزمینی ترکیبی از موسیقی Punk و New wave بود، و هنرمندانی مانند Nena و Falco را به ما معرفی کرد.

آلمانی‌ها در توسعه موسیقی الکترونیک هم بسیار موثر بوده‌اند. برای مثال، گروه Kraftwerk یکی از اولین گروه‌هایی بود که در قطعات خود تنها از سازهای الکترونیک استفاده کرد. امروز هم آلمان یکی از بزرگترین نقش آفرینان عرصه موسیقی الکترونیک است. بسیاری از سرودهای کریسمس هم ریشه ای آلمانی دارند.

ترجمه انگلیسی سرودهای «Silent Night» (Stille Nacht) و «O Christmas Tree» (O Tannenbaum) بسیار مشهور است. این تنها گوشه‌ای از تاثیرات فراوان آلمان بر دنیای موسیقی بود. موسیقی فولکلور و Schlager، Synthpop، Punk، Heavy Metal، و حتی hip hop این کشور هم شهرت بسیار دارد.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتردرباره ی دوره های آموزشی و کلاس های ما با شماره ی زیر تماس بگیرید:

اینستاگرام ما

اگزمینر آزمون و روش اصولی او

۰۹۳۷۴۹۶۸۴۶۶

کلاس های آنلاین ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا